מועדון אמירים

התכנית מקיימת מועדון רשמי ומחייב, ולצדו מועדון רשות לא מחייב, שנקרא גם 'מועדון צד'. מועדון הצד מנוהל על ידי צוות תלמידות מהתכנית, ובעצם מציע כרטיסים בכמות מוגבלת למופעים שונים. בתשע"ט הוצעו כרטיסים לעשרות מופעים – בינם מופעים לפסטיבל ישראל, לפסטיבל דוק-אביב, כרטיסים לסינמטק, למופעי בלט ומחול, להצגות של 'הזירה הבינתחומית' ולתערוכות שונות.

מועדון אמירים הרשמי, הוא מסגרת המפגישה בערך פעם בחודש את כלל התוכנית עם תכנים חוץ-אקדמיים, חברתיים, אקטואליים ואמנותיים. בשנת הלימודים תש"ף הוקדשו מפגשי המועדון בסמסטר הראשון להיבטים שונים של זנות. צפינו ודנו בסרט "זונה כמוני", שהוצג בפסטיבל 'דוקאביב' האחרון, וקיימנו שני מפגשים נוספים, האחד עם ד"ר רייף מקרגור, פילוסוף אנגלי העוסק בממשק שבין פשיעה, הומניסטיקה ומוסר, והשני עם ד"ר ענת גור, מחברת הספר "מופקרות". עקב משבר הקורונה, המועדון בסמסטר השני מתקיים באופן וירטואלי -- אירחנו את פרופ' גל ונטורה, מהחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית, למפגש בנושא "אמנות הזבל: אוכל, שאריות, אריזות ופסולת באמנות העכשווית", ובהמשך נארח את ד"ר לי מרדכי, מהחוג להיסטוריה באונבירסיטה העברית, למפגש בנושא "מגיפות: מציאות, דמיון ומה שביניהם".

פעילויות המועדון הרשמי בשנה"ל תשע"ט כללו יציאה להצגה "אותלו" (לאחר הרצאת הכנה), כמו גם למופע המחול "רעש לבן" של להקת ורטיגו ותזמורת המהפכה, סדנת תנועה בכפר האקולוגי של ורטיגו, וסיור מודרך בבית ש"י עגנון (לאחר סדנת כתיבה עגנונית).

פעילויות המועדון בשנה"ל תשע"ח כללו סיור חנוכיות לילי בירושלים, יציאה לתערוכה "עדות מקומית", השתתפות במספר מופעים ב"פסטיבל ישראל" ובפסטיבל הקולנוע "דוק-אביב", כמו גם צפייה בהצגות של "הזירה הבינתחומית" בירושלים. מפגש נוסף של המועדון הוקדש לשירה שנכתבה על ידי תלמידות ותלמידי התכנית. פעילויות בעלות אופי אינטלקטואלי יותר, הוקדשו בשנה זו לממשק שבין אינטרנט, מיניות וזהות אישית.