טנדם שפות

מיונתן קסלר, רכז התכנית מטעם "אמירים":

זכיתי לרכז מטעם ״אמירים״ את פעילות תכנית הטנדם בשנת ההרצה השנייה שלה (תשע״ט), וגם להשתתף בעצמי בחילופי השפות. זכיתי, כי לא רק שפרויקט הטאנדם מציע דרך אפקטיבית לפתח שליטה בשפה זרה, אלא גם דרך ייחודית להכיר חברות וחברים חדשים מרחבי העולם. הפרטנרית שלי לטנדם הייתה רגינה, סטודנטית לפילוסופיה – כמוני – שהגיעה משווייץ לחילופי סטודנטים. ניהלנו שיחות מרתקות בגרמנית ובעברית, בהן דיברנו על האישי והציבורי, על מה באמת חשוב לי, על פילוסופיה ועקרונות ועל פוליטיקה וזהויות. לא זו בלבד שהמפגשים השבועיים עם רגינה הקפיצו את כושר הדיבור שלי בגרמנית, הם נתנו לי הזדמנות לחוות את השפה באופן אותנטי, כפי שהיא נשמעת מפי דוברת שפת אם. ועל הדרך, קיבלתי כמה טיפים חשובים לקראת יציאתי לחילופי סמסטר שנה הבאה במינכן, גרמניה. בקיצור, גיליתי שאין כמו להכיר שפה חדשה באופן בלתי אמצעי, על ידי היכרות אינטימית עם אלה שגדלו לתוכה. 

 

מהו טנדם?

תכנית טנדם חילופי שפות מציעה לתלמידות אמירים ולתלמידיה הזדמנות ייחודית לקחת צעד קדימה את לימודי השפה, להכיר תלמידות ותלמידים מרחבי העולם, לתרגל ביחד כישורי שיחה מתקדמים וליישם את המיומנויות הנלמדות בקורסי השפות. תכנית הטנדם מופעלת על-ידי היחידה ללימודי שפות, המספקת מסגרת תוכנית וייעוץ למשתתפות ולמשתתפים.

בשיתוף עם היחידה ללימודי שפות וביה״ס לתלמידים מחו״ל ע״ש רוטברג, תכנית הטנדם מחברת בין תלמידות ותלמידים ממגוון ארצות שירצו לתרגל דיבור בעברית, לתלמידות ותלמידים ב״אמירים״, שירצו לתרגל דיבור בשפות אנגלית, גרמנית, צרפתית, איטלקית או ערבית. הזוגות נפגשים לחילופי שפות אחת לשבוע, כאשר חצי שעה מהמפגש מוקדש לשיחה רק בשפה אחת, והחצי השני רק בשפה השנייה.

תכנית הטנדם נותנת מסגרת חווייתית ואפקטיבית ליישם את הידע הנרכש בקורסי השפות, תוך היכרות אישית עם תלמידות ותלמידים דוברי שפות אחרות ובני תרבויות שונות, לצד התנסות אותנטית בשיחה בשפה זרה. בנוסף, התכנית מהווה הכנה מצוינת עבור אלה שירצו לצאת לחילופי סטודנטים בשנה ג׳ במדינה דוברת שפה זרה.

למידע נוסף על תכנית הטנדם, באתר היחידה ללימודי שפות, לחצו כאן.

 

טנדם