נציגי הסטודנטים

תוכנית אמירים מייחסת חשיבות רבה ליוזמות, לרעיונות ולקולות של תלמידיה. לכן יש לנו 2 נציגים/נציגות מכל מחזור שנפגשים לפגישות קבועות עם ראש התוכנית, מתכננים ביחד פעילות, מעלים רעיונות חדשים ומעבירים רשמים "מן השטח".

יואב הר-טל

אני בן 27, בשנה האחרונה עובד כמדריך בקורת גג לנוער בסיכון. אני תלמיד שנה ב' בתכנית אמירים בשילוב עם החוג להיסטוריה כללית.

אני רואה באמירים הזדמנות יוצאת דופן ללמידה, בעיקר בשל העבודה בקבוצה קטנה, קבועה ואיכותית של סטודנטים - אלו מאפשרים לעתים קרובות העמקה והעשרה הדדית שלא מתקיימים בקורסים הגדולים של חוגים אחרים. בנוסף, התכנית הולכת ופותחת את שעריה לתחומי ידע ממדעי הרוח שאינם רק מקורותיה של תרבות המערב, דבר שקיוויתי למצוא בתכנית רב תחומית כמו אמירים ואני שמח עליו מאוד.

יואב הר-טל

לינור זייליג

אני בת 25 ולומדת זו השנה השלישית בתוכניות "אמירים" ופכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה). במקור מת"א, וכעת גרה בירושלים ונהנית מהאווירה המיוחדת של העיר. עובדת באגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה.

בחרתי ללמוד ב"אמירים" מפני שזוהי תוכנית רבת-פנים ומגוונת שמרחיבה את הדעת בנושאי רוח ומאפשרת למידה עצמאית אמיתית וחשיבה מעמיקה. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות ובהנחיית מיטב המרצים. התוכנית נותנת ערך מוסף משמעותי וחוויית הלמידה בה "פותחת את הראש" וטובעת חותם ייחודי על צורת החשיבה ואופן שאילת השאלות. 

 לינור זייליג

לשאלות בנוגע לתוכנית ולחוויותי בה ניתן לכתוב לכתובת המייל שלי: linorze@gmail.com

סוניה ביידר

אני בת 26, ירושלמית (כמעט) מלידה (עליתי לארץ בגיל 3, אבל לפעמים אני מרגישה שגרתי בירושלים עוד קודם), תלמידה בשנה ג' בתוכנית אמירים ובשנה ב' בחוג לפילוסופיה. עובדת כדוברת סיעת "ירושלמים" ועוזרת סגן ראש העיר מטעם הסיעה, תמיר ניר.

עופרי טאובר

אני בת 25, לומדת בשנה ב' בתכנית "אמירים" בשילוב עם מדעי הקוגניציה, במקור מזכרון יעקב. התכנית בהחלט עומדת בציפיות שהיו לי בנוגע להרחבת אופקים ולסביבת לימודים נעימה ומאפשרת (ועם זאת ברמה גבוהה מאוד). הכי חשובים לדעתי, אלה האנשים המעולים שלוקחים חלק בתכנית, והופכים את החוויה הסטודנטיאלית שלי למהנה ואיכותית הרבה יותר.

אשמח לענות לשאלות ולנסות לעזור ולייעץ בקשר ללימודים בתכנית: ofritauber@gmail.com

עזרא הוסדורף

אני בן 24, תלמיד שנה א' בתכנית אמירים ובחוג לכלכלה. נולדתי בבוסטון, שם גרתי עד כיתה ד', אז עליתי עם משפחתי לארץ. אחרי השירות הצבאי, יצאתי לשליחות מטעם הסוכנות היהודית באוסטרליה. להנאתי אני מתחרה עם רוכבי אופניים שחולפים על פני בעת הרכיבה בעיר, ומבלה את הזמן בין השיעורים על גגות האוניברסיטה. תכנית אמירים עבורי היא הזדמנות נהדרת ללמוד רעיונות ומחשבות מאתגרים עם אנשים שמתעניינים בנושאים אלו כמוני.