מיין לפי

צרו קשר

אמירים - תכנית מצטיינים

יום א' 14.30-11.30, ימים ב'-ה' 13:00-10:00

טלפון: 5880031 -02
פקס: 5881890- 02

הר הצופים
ירושלים, 91905

 tsipib@savion.huji.ac.il

פרופ' יונתן ויטמן

YV

פרופסור חבר בחוג לאנגלית ומנהל לשעבר של המרכז ללימודי הספרות.  לימודי המוקדמים היו בארה"ב ובאנגליה (B.A., Columbia University; B.Phil., University of Oxford; A.M. and Ph.D., Harvard University).

 

המחקר שלי בוחן את יחסי הגומלין בין שינויים קונצפטואליים וספרותיים החל מהעת העתיקה ועד לתקופה המודרנית.

 

אחת מנקודות המוקד בעבודתי היא התהליך בו המשמעויות של טקסטים משתנות באלגוריה (תהליך שנחקר, למשל, בספרי Allegory: The Dynamics of an Ancient and Medieval Technique, co-published by Oxford University Press and Harvard University Press, 1987, וכן באוסף שערכתי עם מסות הקדמה בחיבורי, Interpretation and Allegory: Antiquity to the Modern Period, published by Brill, 2000).

 

עוד מתחומי ההתעניינות העיקריים שלי הינו הטיפול המשתנה של זמן והיסטוריה בספרות (נושא שנחקר, למשל, באוסף שערכתי לאחרונה, Romance and History: Imagining Time from the Medieval to the Early Modern Period, published by Cambridge University Press, 2015).   

 

כעת אני מנהל פרוייקט מחקר רב-שנתי, בתמיכת הקרן הלאומית למדע, על מושגים משתנים של ה-“literal sense”, עם דגש על פרשנות מקראית ("ה-Literal Sense: פרשנות מקראית, פואטיקה ותמורות היסטוריות").

 

תענוג מיוחד ללמד את הסטודנטים ב"אמירים", בעלי מוטיבציה חדה עם תחומי התעניינות מגוונים.  בשנת הלימודים 2015-16 לימדתי ב"אמירים" קורס על "שפה והשפעה", הבודק את אומנויות לשון השכנוע משירי אהבה ועד לפרוזה פוליטית.  הקורס שלי ב"אמירים" בשנת הלימודים 2016-17—"להמציא את המציאות: אגדת המלך ארתור בספרות, אמנות והיסטוריה"—חוקר את אחת האגדות המכוננות של העולם המערבי מימי הביניים ועד לתקופה המודרנית.