לוח שנה

א ב ג ד ה ו ש
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

אירועים עתידיים

קורס חדש באמירים יוצא לדרך! ״לימודי מוגבלויות״

5 אוגוסט, 2021

קורס חדש בלימודי מוגבלויות (08156) יוצא לדרך!

בעקבות יוזמה של סטודנטית בתכנית (רומי וולך, שנה ג׳), השנה נציע קורס חדש שיהיה פתוח לכל  שלושת המחזורים. ביחד נחתור להבנה תיאורטית של מוגבלות באמצעות התחקות אחר ההיסטוריה המדעית, פילוסופית ומוסרית של המושג. החומר התיאורטי יועבר באנגלית, על ידי פרופסור יעל לוין. תפתחו נקודת מבט מורכבת יותר אודות מוגבלויות, תוך היכרות עם השיח המתפתח בתחום זה. 

כך, למשל, נשאל כיצד מוגדרת 'מוגבלות' וכיצד הגדרות ותפיסות תרבותיות השתנו וממשיכות להשתנות. נעמוד על ייצוגים של מוגבלות בתרבות הקאנונית והפופולרית – למשל, ה - supercrip , ייצוגים של גיבורים בעלי מוגבלות. נדון בסכנה המקופלת בחשיבה על מוגבלות דרך סיפורי השראה ורחמים, ונעסוק בהשלכות של ableism ובהבדל שבין מוגבלות רפואית למוגבלות תרבותית. 

דרך קריאת טקסטים ספרותיים ואחרים בשפת המקור, תרכשו ניסיון חשוב בעבודה באנגלית, במחקר אנליטי ברמה הגבוהה ביותר. 

בצד המחקר העיוני נשלב גם חוויה התנסותית ועבודה מעשית שיסוכמו בפרויקט גמר.

להלן כמה מילים ממתרגלת הקורס, בתיה קטן (תלמידה לתואר מוסמך בבית הספר לעבודה סוציאלית):

בחלקו המעשי של הקורס נפגוש זירות וארגונים הקשורים במוגבלויות, תוך התנסות אישית וחווייתית בתחומי מוגבלות שונים. תתבקשו ליזום ולהוציא לפועל פרויקט אישי/קבוצתי שיתמקד בהנגשה, מיצוי זכויות או תיווך דימוי חיובי, בתחום מוגבלות בו תבחרו. ארגון וביצוע הפרויקטים יכללו בין היתר את הכרת קהל היעד וצרכיו, שדה הפעילות החברתית המשיק, המענים הקיימים בשטח ואלו שעדיין אינם. במסגרת הפרויקטים תתבקשו לשלב בין ההתנסות בזירות לבין הלימוד התיאורטי, באופן שיקפיד על כבוד הדדי ובשאיפה לייצר שינוי חברתי בתחום. 

הקורס יוצא לדרך – ומזמין אותך לקחת חלק ביצירת נדבך חדש ומשמעותי בתכנית אמירים!